Ogłoszenia Volvo

Znależliśmy dla Ciebie

ofert

Samochody Volvo — bezpieczeństwo i technologia

Samochody Volvo od początku istnienia kojarzone były z bezpieczeństwem. Wyróżniały się także solidnością i wysoką estetyką. Dopracowywano w nich każdy szczegół. Wszystko zaczęło się w 1927 roku. Z fabryki w Hisingen wyjechał pierwszy samochód marki Volvo. Był to model OV4. Od początku właściciele stawiali na jakość i solidność. Zimny szwedzki klimat wymagał, by auta były bezawaryjne. W czasie II Wojny Światowej Volvo produkowało głównie samochody ciężarowe. Po jej zakończeniu skupiono się na autach osobowych. Przełomowym na skalę światową był model P444. Jako pierwszy na świecie miał nadwozie samonośne. Także przednia laminowana szyba była nowością na rynku. Prawdziwą furorę zrobił samochód Volvo P1800. Tym sportowym autem jeździł Roger Moore w doskonałym serialu “Święty”. W tym okresie samochody Volvo wzbogacono o trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Po raz pierwszy na świecie zastosowano także sondę lambda i kontrolę emisji spalin. W latach 70 XX ubiegłego stulecia otwarto Volvo Technical Center. Testuje się w nim pod kątem bezpieczeństwa nowe pojazdy tej marki. W latach 80 na drogach pojawiła się seria modeli, która przewyższała jakością bezpieczeństwa konkurencję. Samochody Volvo zaczęto kojarzyć z luksusem. Powstały kolejne modele o oznaczeniach S/V/C. W 1999 roku Ford zakupił prawa do 50% Volvo Car Corporation. Efektem był SUV Volvo XC90 i XC60. W 2010 roku Volvo w całości przejął chiński producent samochodów Geely. Ten zachował tradycje związane z marką. Samochody Volvo wciąż są uosobieniem bezpieczeństwa i prestiżu.

Samochody Volvo — ciekawostki

Volvo słynie z tego, że kilka razy było w czymś pierwsze na świecie. To prawda. Nikt inny nie wprowadził tyle innowacji w kwestii bezpieczeństwa na drodze. Zarówno kierowcy, jak i uczestników ruchu. To dzięki szwedom dzieci jeżdżą dziś w fotelikach. Wymyślili trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Stały się one wkrótce obowiązkowym wyposażenia każdego samochodu. Volvo rozpoczęło też ekspansję gospodarczą w Ameryce Północnej. Była to pierwsza na świecie marka, która otworzyła tam fabrykę. Volvo ma niezwykłe zasługi dla światowej motoryzacji. Słynie jednak z solidności i komfortowego wyposażenia. Nie bez powodu kojarzony jest z luksusem.

SUV-y Volvo — bezpieczny komfort

SUV-y Volvo dopasowane są wszystkich potrzeb kierowców. Seria Volvo XC 40/60/90 zawładnęła sercami Klientów. To samochody dla każdej rodziny. Doskonałe do jazdy miejskiej i dalekich wypraw. Wersje hybrydowe są jednym z najbardziej zaawansowanych na świecie. Uwagę zwraca Volvo XC90. Ten luksusowy SUV przepełniony jest nowoczesną technologią. Opcje wyposażenia pojazdu mogą naprawdę zaskoczyć. Wszystko ukryte jest w eleganckim wnętrzu. Tu nic nie pozostawiono przypadkowi. Każdy element kokpitu jest przemyślany i wykonany z najwyższą starannością. Równie dobrze wyglądają mniejsze SUV-y Volvo. XC 40 i XC 60 różnią się wielkością. Jednak obie wersje mają równie bogate wyposażenie, jak XC90. To doskonałe samochody dla firm, jak i rodzin z dziećmi. Przede wszystkim są bezpieczne.