Wszystkie oferty
Obserwowane
Blog

Znależliśmy dla Ciebie 157 partnerów

Firma PHU ''TOMAS'' istnieje od 1997 roku i specjalizuje się w sprzedaży samochodów używanych pochodzących z polskiej sieci dealerskiej. W naszej ofercie znajdziecie państwo ok 40 pewnych, bezwypadkowych samochodów różnych marek w większości pochodze...

Zarejestruj się na naszej platformie i dodaj swój komis samochodowy, aby zwiększyć zasięgi!

Dołącz do nas

Komis samochodowy

W uproszczeniu można powiedzieć, że komis samochodowy to salon samochodowy, gdzie łatwo i szybko kupuje się lub sprzedaje auto używane. Czasy, kiedy komis był kojarzony z punktem sprzedaży o wątpliwej reputacji, bezpowrotnie minęły. Dzisiaj komisy są wybierane przez wielu kupujących znacznie chętniej niż oferty dealerów.

To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które szukają auta z niskim przebiegiem, nie chcą skupiać się wyłącznie na jednej marce i cenią sobie bogaty wybór. Nawiązanie współpracy ze sprawdzonym komisem to bezpieczeństwo, a także brak konieczności zajmowania się na własną rękę wszystkimi formalnościami związanymi ze sprzedażą.

Na naszej stronie internetowej znajdziesz obszerną listę komisów z całej Polski, które oferują wiele różnych aut. Wśród nich znajdziesz samochody sportowe, pojazdy dostawcze, komfortowe SUV-y, ale też niewielkie auta idealne do jazdy po mieście. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki, aby zlokalizować punkt, który Cię interesuje.

Warto zwrócić uwagę, że komisy samochodowe coraz częściej są w stanie rywalizować z ASO lub salonami oferującymi nowe auta. Wysoki poziom obsługi, pakiety usług dodatkowych, minimum formalności i oczywiście znacznie niższa cena to zalety, które przemawiają na korzyść autokomisów. O atrakcyjności tego rozwiązania świadczy również rosnąca liczba zadowolonych klientów.

Czy zakup samochodu używanego się opłaca?

Zdajemy sobie sprawę, że obecnie wybór samochodu jest trudnym zadaniem nawet dla osoby, która interesuje się motoryzacją. Samych modeli Mercedes-Benz czy Audi w salonach można znaleźć kilkadziesiąt, uwzględniając wszystkie możliwe kombinacje.

Zamiast szukać atrakcyjnej oferty na własną rękę i marnować długie godziny na analizę danych technicznych poszczególnych wariantów, możesz po prostu udać się do komisu i skorzystać z pomocy profesjonalnych doradców.

To znacznie tańsze rozwiązanie niż kupno auta w salonie, a przy tym masz pewność, że wybrałeś rozwiązanie sprawdzone, bezpieczne oraz markę, do której części auta są łatwo dostępne.

Tańszą, choć niestety znacznie mniej bezpieczną, alternatywą dla komisu jest zakup samochodu od osoby prywatnej. Niska cena często idzie jednak w parze z brakiem dostępu do historii pojazdu.

Warto zaznaczyć, że dobre komisy zwykle gwarantują przynajmniej podstawowy przegląd techniczny przed zakupem, więc nie musisz obawiać się przykrych niespodzianek w postaci cewki zaklejonej taśmą czy zaawansowanej korozji w komorze silnika.

Sprzedaż używanego samochodu w komisie samochodowym

Choć komisy kojarzą się głównie z kupowaniem samochodów z drugiej ręki, wiele z nich oferuje odwrotne transakcje. Właściciel auta może sprzedać swoje auto, korzystając z pomocy pracowników salonu bez uciążliwej procedury i formalności.

Sprzedaż samochodów w ten sposób polega na tym, że komis podejmuje się znalezienia nabywcy w określonym terminie (np. w ciągu 7 dni) i finalizuje z nim transakcję. Od otrzymanej od nabywcy kwoty pobiera prowizję. Cały proces jest prosty i składa się z zaledwie kilku etapów:

  • odkupienie samochodu od pierwotnego właściciela i zawarcie z nim umowy komisowej;

  • przygotowanie oferty dla klientów salonu;

  • przygotowanie pojazdu do sprzedaży i jego prezentacja;

  • zawarcie umowy z nabywcą i rozliczenie się z poprzednim właścicielem.

Przed dokonaniem transakcji warto ustalić z car dealerem wszystkie szczegóły współpracy, zwłaszcza w zakresie ceny samochodu, wysokości prowizji czy czasu prezentacji, po upływie którego auto jest zwracane właścicielowi.

Dlaczego warto kupić samochód osobowy w komisie samochodowym?

Wiele osób nie decyduje się na zakup nowego auta ze względu na cenę. Pandemia sprawiła też, że dostęp do nowych aut, a także części jest utrudniony. Komis oferuje natomiast liczne korzyści, w tym:

  • dostęp do samochodów różnych marek;

  • auta ze zróżnicowaną medianą przebiegu, pojemnością silnika, skrzynią biegów czy różnym typem nadwozia;

  • możliwość wyboru samochodów z określonymi udogodnieniami, takimi jak centralny zamek, poduszki powietrzne czy szyby elektryczne;

  • dostęp do sprawdzonego auta ze zweryfikowaną historią;

  • szybki i wygodny proces sprzedaży auta;

  • wygodną współpracę online z car dealerem.

W internecie nietrudno znaleźć setki ogłoszeń motoryzacyjnych, ale tych atrakcyjnych jest niewiele. Niekiedy trzeba uzbroić się w cierpliwość, jednak rynek wtórny coraz częściej okazuje się lepszym wyborem niż zakup auta u autoryzowanego dealera. Nawet najlepszy samochód po wyjeździe z salonu traci na starcie nawet 10% wartości.

Jak wybrać autokomis i gdzie go sprawdzić?

Na rynku można znaleźć wiele komisów samochodowych. Wybór tego właściwego nie jest łatwym zadaniem. Przede wszystkim kupujący powinien zweryfikować wiarygodność salonu, który zapewni zakup pewnego auta używanego. Warto wybrać firmę, która podaje rzetelne dane dotyczące pojazdu oraz jego historię napraw i ewentualnych kolizji.

Uczciwe firmy chętnie uzupełniają ofertę o dodatkowe usługi jak przegląd pojazdu w OSKP pod kątem sprawności technicznej czy możliwość umówienia się na jazdę próbną. Kierując się jedynie niską ceną, ryzykujesz zakup samochodów kradzionych z przerobionym VIN.

Dobrze zwrócić uwagę na ofertę punktu sprzedaży. Autokomisy samochodowe i salony dealerów specjalizują się pod tym względem podobnie. Mogą oferować np. tylko auta klasy premium lub wyłącznie pojazdy określonej marki.

Jeżeli masz problem ze znalezieniem komisu, który odpowiada Twoim oczekiwaniom, zapraszamy Cię na naszą stronę. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę sprawdzonych car dealerów, którzy z nami współpracują, z podziałem na województwa. Dokładamy starań, aby zakup auta w punktach partnerskich był przyjemnością.

Szukasz konkretnych modeli samochodów, takich jak Hyundai Elantra lub Volkswagen Golf? Zachęcamy do sprawdzenia ogłoszeń sprzedaży i porównania dostępnych ofert dla leasingu lub kredytu.

Znalazłeś już komis dla siebie i zastanawiasz się, jak go sprawdzić? Polecamy Ci przede wszystkim zapoznanie się z opiniami użytkowników, pomogą Ci w tym m.in. fora motoryzacyjne. Możesz też udać się na miejsce i samodzielnie ocenić stan techniczny auta.

Skontaktuj się z nami, aby utworzyć swój profil biznesowy i aktywować dostępne integracje. Otrzymuj powiadomienia oraz raporty o zainteresowaniu Twoimi ogłoszeniami przez użytkowników.

Zdjęcie profilowe Katarzyna Śliwa
Logo MotoRata

Na naszej platformie znajdziesz dziesiątki samochodów dostępnych w leasingu, pożyczce leasingowej lub kredycie prosto od dealerów oraz brokerów.

MotoRata Sp. z o.o.

ul. Gen. Józefa Sowińskiego 4

40-018 Katowice

NIP: 9542845141

KRS: 0000989900

Wszystkie oferty
Lista komisów samochodowych
Obserwowane oferty
Blog
Dla partnerów
Regulamin
Polityka prywatności
Sitemap
Kalkulator leasingowy
Leasing samochodu
Leasing samochodu używanego
Kredyt na samochód
Kredyt na samochód używany

Powyższe oferty mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego”