Ogłoszenia Volkswagen

Znależliśmy dla Ciebie

ofert

Samochody Volkswagen — potęga motoryzacji

Samochody Volkswagen są w Europie kultowe. Wniosły ogromny wkład w światową motoryzację. Wszystko zaczęło się od Garbusa i Ferdynanda Porsche. To on bowiem od samego Hitlera otrzymał zadanie skonstruowania taniego samochodu. W okresie II Wojny Światowej fabryki produkowały auta na potrzeby cywilne i wojskowe. Po jej zakończeniu utrzymano taki profil produkcji. Zakładom nadano nazwę Volkswagen. Produkcja Garbusa rozsławiła fabrykę na całym świecie. W sumie wyprodukowano ich aż 21 milionów egzemplarzy. W 1950 roku samochody Volkswagen wzbogaciły się o model Transporter. W latach 70 dołączają do nich Passat, Polo, Golf i Jetta. Od tego czasu nastąpił potężny wzrost zainteresowania samochodami Volkswagen. Oferta dopasowana była do potrzeb rynkowych. W 1991 roku w Polsce powstało pierwsze oficjalne przedstawicielstwo marki. Kulczyk Tradex miał też wyłączność na samochody Audi i Porsche. W 2011 roku przedstawicielstwo zostało wykupione przez Volkswagena. W 2019 roku samochody Volkswagen stały się najpopularniejszą marką w Polsce. Sprzedano ponad 81 tys. nowych egzemplarzy. W roku 2001 w Wolfsburgu wyprodukowano auto z numerem 33.333.333. Było to w świecie motoryzacyjnym wydarzenie rangi międzynarodowej. Obecnie Volkswagen dyktuje trendy. Po wykupieniu SEAT-a i SKODY stał się potentatem w Europie. Aktywnie też zainteresował się samochodami elektrycznymi. W ofercie znajdują się też samochody Volkswagen z napędem hybrydowym i tradycyjnym.

Samochody Volkswagen — do domu i firmy

Samochody Volkswagen zdobywają rynek świetną ofertą. Są to bowiem samochody osobowe i dostawcze. Te auta zaspokajają każdą potrzebę transportu. Uniwersalność oferty to duży atut. Samochody Volkswagen nadają się zarówno dla rodziny z dzieckiem, jak i do firmy. Marka wyrobiła sobie na rynku prestiż. Znana jest też z nowoczesnych rozwiązań w produkcji samochodów. Nic zatem dziwnego, że wyposażenie jest znacznie bogatsze niż u konkurencji. Podobnie jest z jakością wykonania i designem. Samochody Volkswagen zaskakują nowymi rozwiązaniami. Są ponadto bardzo solidne i trwałe. Przykładem jest tu VW Transporter. Pierwsze jego modele osiągają dziś zawrotne kwoty. Jednak kolejne generacje wciąż można spotkać na ulicach polskich miast. Słyną z niezawodności i niskich kosztów eksploatacji.

Najpopularniejsze marki samochodów Volkswagen

W motoryzacyjnym krajobrazie odcisnęło się kilka popularnych modeli samochodów Volkswagen. Z pewnością zaliczyć można do nich Passata. Pierwszy model powstał w 1973 roku. Do dziś przeszedł długą drogę pełną metamorfoz. Podstawowa wersja jest bogato wyposażona. Zapewnia to komfort w prowadzeniu auta. VW Passata wyposażono także w napęd hybrydowy. Gwarantuje on niezłe osiągi przy minimum zużycia paliwa. Równie popularnym samochodem Volkswagen jest model Golf. Na polskich ulicach jeździły nawet pierwsze wersje. Od początku słynęły z niezawodności i niskich kosztów eksploatacji. Każda kolejna wersja zapewniała lepsze doznania. Golf produkowany był z szeroką gamą silników. Stał się popularny jak niegdyś Garbus. Dziś to zupełnie inne auto. VW Golf jest bogato wyposażony. Ma także kilka wersji modelu. Zapewni wygodną podróż rodzinie z dzieckiem. Odpowiednio skonfigurowany będzie odpowiedni dla fanów dynamicznej jazdy. Dostępny jest także w wersji hybrydowej. Volkswagen produkuje też samochody 100% elektryczne. To modele ID.3/4/5. Różnią się wielkością. Oferują jednak duże zasięgi i szybki czas ładowania pojazdu.