Ogłoszenia Skoda

Znależliśmy dla Ciebie

ofert

Samochody Skoda — duma socjalizmu, komfort kapitalizmu

Pierwsze samochody Skoda powstały dopiero w 1929 roku. Sama firma Emila Skody powstała 70 lat wcześniej. W 1924 roku wykupiło ją przedsiębiorstwo V. Laurina i V. Klementa. Przed wojną powstało kilka modeli samochodów Skoda. Cieszyły się one dużą popularnością wśród kierowców. Po wojnie upaństwowiono zakłady. W 1952 roku do produkcji trafia Skoda 1200. 7 lat później znana za żelazną kurtyną Skoda Oktawia. Lata 60 XIX to dla samochodów Skoda ciągła zmiana oferty. Pojawił się model 1000 MB. Model ten miał silnik umieszczony z tyłu. Pod koniec dekady rozpoczęto produkcję Skody 100/110. Kilka lat później na ulicach wschodniej Europy pojawiają się modele 105, 120 i 130. Dopiero lata 80 przyniosły przełom w konstrukcji samochodów Skoda. Do sprzedaży trafiła Skoda Favorit. Miała silnik z przodu i napęd na przednie koła. To auto dostępne było jeszcze w wersji pick-up i kombi. Jej produkcję zakończono w 1994 roku. Trzy lata wcześniej Skodę wykupił Volkswagen. Opracowano kolejne auto, które mocno podniosło standard marki. To Felicja, którą w 1999 roku zastąpiono modelem Fabia. W międzyczasie na ulice Europy wyjechała Skoda Oktawia nowej generacji. Auta w wersji z najbogatszym wyposażeniem nazwano Laurin&Klement. To wielki ukłon w stronę dawnych właścicieli zakładów Skoda. XXI wiek to dla marki ciągły rozwój. Do oferty wchodzi Skoda Superb, Yeti, Citigo, czy Roomster. W 2005 roku zakłady opuszcza 10-milionowy egzemplarz auta tej marki.

Modele samochodów Skoda — dla rodzin i firm

Obecnie Skoda posiada w ofercie mniej niż 10 modeli samochodów. Są tu jednak takie, które odnajdą się w każdych okolicznościach. Wśród nich z pewnością wyróżnia się niewielkie auto miejskieSkoda Fabia. Dostępna jest także w usportowionej wersji. Idealnie sprawdzi się w miastach, zatłoczonych ulicach i krótkich trasach. To świetny samochód flotowy do firm. I wygodne auto rodzinne. Lepszy komfort jazdy oferuje Skoda Octavia. Auto dostępne jest w kilku wersjach, także sportowej. Jednak uwagę przyciąga luksusowa wersja Octavii — samochód Skoda Superb. Dostępna jest ona z napędem tradycyjnym i hybrydowym. Dodatkowo model Sportline wyróżnia się niezłymi osiągami. Samochód Skoda Superb jest chętnie kupowany do firm. Jest elegancki, doskonale wyposażony i zdobył już sobie należny prestiż.

SUV-y Skoda — eleganckie i ekonomiczne

Wśród samochodów Skoda dostępnych jest kilka SUV-ów. Pierwszym z nich jest model Karoq. W ofercie dostępny także w opcji Sportline. Model produkowany jest w różnych wersjach wyposażenia. Na uwagę zasługuje przestronny i elegancko wykończony kokpit. Duży i czytelny wyświetlacz pozwala szybko ustawić potrzebne parametry. Skoda oferuje wiele udogodnień opcjonalnych montowanych w samochodzie. Część z nich znacznie poprawia bezpieczeństwo i komfort jazdy. W większości są one jednak dodatkowo płatne. Mimo wszystko to dość tani i ekonomiczny samochód. I dobrze wyposażony w podstawowej wersji. Najbardziej luksusowym jest model Skoda Kodiaq w wersji Laurin&Klement. To połączenie niezwykłej elegancji i mocy. Wykończenie jest wyjątkowej jakości, a mnogość systemów bezpieczeństwa zadziwia. Prowadząc tę wersję Skody Kodiaq trudno uwierzyć, że dawniej marka ta była dumą socjalizmu.