Ogłoszenia Seat

Znależliśmy dla Ciebie

ofert

Samochody Seat — chluba hiszpańskiej motoryzacji

Samochody Seat są marką powojenną. Przedsiębiorstwo powstało w 1950 roku. Należało po części do państwa, kilku banków i koncernu Fiat. Pierwszy samochód Seat pojawił się na ulicach pod koniec 1953 roku. To model 1400 produkowany na licencji Fiata. 4 lata później pojawił się kolejny model — Seat 600. To auto także opiera się na bliźniaczej konstrukcji włoskiego producenta. W połowie lat 60 XX wieku nastąpił pierwszy eksport samochodów Seat do Kolumbii. W ciągu dekady firma zaprezentowała zaś kilka kolejnych modeli – 1500, 850 oraz 124. U schyłku dziesięciolecia wyprodukowano milionowy egzemplarz Seata. Lata 70 to głównie rozwój przedsiębiorstwa. Jednocześnie do oferty samochodów Seat wprowadzono modele 1200 Sport oraz 128. W kolejnej dekadzie na ulicach królowały Seaty Pandy, Marbelle, Fury i Malagi. Do oferty wprowadzono jednak prawdziwy hit. To Seat Ibiza, która produkowana jest po dziś. W okresie lat 80 hiszpańskim producentem samochodów zainteresował się Volkswagen. W efekcie w roku 1990 niemiecki producent przejął Seata. Już kilka lat później współpraca zaowocowała modelami Toledo, Leon, Arosa i Alhambra. XXI wiek to dla firmy nieustający rozwój. Marka korzysta z doświadczeń niemieckiego właściciela. Samochody Seata są popularne i lubiane w całej Europie. Są tanie i zapewniają znakomite osiągi.

Jaki model Seata wybrać?

Jaki model samochodu Seat wybrać ? Trudno odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Oferta kierowana jest głównie do przedsiębiorców i rodzin z dziećmi. W pierwszym przypadku Seat kupowany jest do firmy. To świetny samochód flotowy. Korzysta z technologii opracowanych i wykorzystywanych przez grupę Volkswagen. SUV-y Seata są reprezentacyjne i eleganckie. Właściciele firm korzystają z dogodnych form finansowania. Często samochody Seat kupowanew leasingu dla firm i osób prywatnych. Potwierdza to fakt, że auta te równie dobrze służą rodzinom. Także tym z dziećmi. Wybierając samochód Seata, warto wziąć pod uwagę jego przeznaczenie. Na codzienne, miejskie dojazdy do pracy doskonale nadaje się Seat Ibiza. Dla kierowców pokonujących dłuższe trasy sprawdzi się Leon lub SUV tej marki. Każdy z nich jest bogato wyposażony. Dodatki poprawiają bezpieczeństwo jazdy. Mają też duży wpływ na komfort podróży.

Modele Seata popularne w Polsce

Bez wątpienia najbardziej popularnym modelem Seata w Polsce jest Ibiza. Obecnie w sprzedaży jest kolejna jej odsłona. Jednak to miejskie auto znane jest w Polsce od pierwszego modelu. Seat Ibiza znany jest ze swojej niezawodności i niskich kosztów eksploatacji. Ten niewielki samochód miejski sprawdza się doskonale w małych firmach. Popularny jest też wśród młodych kierowców. Seat Ibiza często wybierany jest jako pierwsze auto. Zaletą modelu jest cena. W podstawowej wersji nie ma co jednak liczyć na ponadstandardowe wyposażenie. To dostępne jest w innych wersjach modelu Ibiza. Równie popularny jest samochód Seat Leon. Nowy dostępny jest w 4 wersjach stylistycznych. Każda różni się wyposażeniem. W wersji Sportstourer pomieści większą rodzinę z dziećmi. Równie przestronne są SUV-y Seata. Nowa Ateca, czy Tarraco robią spore wrażenie na użytkownikach. W wykończeniu i osiągach widać tu technologię grupy VW. Nawet w podstawowych wersjach są świetnie wyposażone. Pełna opcja to prawdziwy skok samochodów Seata w przyszłość.