Ogłoszenia Renault

Znależliśmy dla Ciebie

ofert

Samochody Renault w świecie motoryzacji

Samochody Renault są rozpoznawalne w całej Europie. Historia zaczęła się u schyłku XIX wieku. W starej szopie dwaj bracia założyli firmę Renault Freres. W 1907 roku produkcja samochodów Renault wynosiła już 905 sztuk. Sprzedawano je w ponad 100 punktach. 2 lata później zakłady zmieniają nazwę na Les Automobiles Renault. W fabryce, niczym u Forda, wprowadzono taśmowy system produkcji. Samochody Renault zdobyły popularność w Europie i USA. Wykorzystywano je jako wygodne taksówki. W czasie I Wojny Światowej na potrzeby wojska zarekwirowano w Paryżu 500 taksówek Renault. Auta posłużyły jako transport na front. Żołnierze francuscy w porę dotarli na pole bitwy nad Marną i powstrzymali okupanta. Po II wojnie zakłady upaństwowiono. Wtedy też na ulice miast wyjechał model Fregate. W okresie 9 lat po wojnie sprzedaż sięgnęła 1 mln egzemplarzy samochodów Renault. W całej historii firmy było to 2 mln aut. Przełomowe okazały się lata 60 XX wieku. Wtedy powstawały klasyczne już modele Renault 4 i 6. W 1965 roku po raz pierwszy na świecie pokazano samochód w wersji hatchback. Reprezentował go Renault 16. Siedem lat później powstał legendarny już model 5. Zbiegło się to w czasie ze światowym kryzysem energetycznym i wysokimi cenami paliw. Renault 5 szybko stał się ulubionym francuskim autem. Pod koniec XX wieku do oferty wprowadzono wiele nowych modeli. Wśród nich były nieduże auta miejskie, ale i wygodne limuzyny. Firma Renault współpracuje z Nissanem. Jest właścicielem marki samochodów Dacia.

Samochody rodzinne Renault

Renault produkuje wiele modeli samochodów dla rodzin i biznesu. W ofercie posiada też auta cieszące się zainteresowaniem małych firm. Są to zarówno samochody osobowe, jak i dostawcze. Na kupującego czeka naprawdę duży wybór modeli. Wiele z nich dostępnych jest w wersjach hybrydowych. Inne samochody Renault są wyłącznie z napędem elektrycznym. Wśród mniejszych aut wyróżnia się model Captur. To typowy miejski crossover. Wygodny, z dużym polem widzenia. Idealny na dojazdy w mieście i poza nim. Renault Captur dostępny jest w sześciu wersjach nadwozia i wyposażenia. Napęd tego auta to kolejne 3 możliwości. Ten samochód jest łatwo dopasować do własnych potrzeb. Kolejnym znanym modelem Renault jest Clio. To miejskie auto zaprezentowano w 1990 roku. Doczekał się wielu innowacji i odsłon. Do dziś jest chętnie kupowany przez młodych i starszych kierowców. Firmy chętnie nabywają samochód Renault Koleos. To elegancki SUV z napędem na 4 koła. Obecnie dostępny jest w trzech wersjach, z czego jedna jest limitowana. To przestronne i bardzo dobrze wyposażone auto. Zaskakuje designem zarówno na zewnątrz, jak i w środku.

Samochody dostawcze Renault do firm

Renault produkuje też samochody dostawcze. Są popularne w całej Europie. Uchodzą za tanie i proste w serwisie. Ich atutem jest też niezawodność. Największym z samochodów dostawczych Renault jest model Master. Dopasowany został do potrzeb przewozu średnich i dużych ładunków. Jest prosty i funkcjonalny. Dostępny w wersji tradycyjnej i z napędem elektrycznym. Popularnym autem dostawczym Renault jest też Trafic. Przeznaczony jest do przewozu średnich ładunków. Słynie z wygody i dynamicznego silnika. Jest idealny dla małego i średniego biznesu w zakorkowanym mieście. Oferta Renault obejmuje też samochody do przewozu ładunków drobnicowych. Służą też jako auta w firmach usługowych. Mowa o Renault Kangoo, który dostępny jest też w wersji elektrycznej.