Ogłoszenia Peugeot

Znależliśmy dla Ciebie

ofert

Samochody Peugeot — ikona francuskiej motoryzacji

Samochody Peugeot mają historię sięgającą wczesnego wieku XIX. Firma Peugeot Freres wytwarzała pierwotnie piły taśmowe, noże i maszyny do szycia. W 1885 roku kolejne już pokolenie rodziny Peugeot wdraża zakład do produkcji rowerów. Jednocześnie przygotowywano się do wejścia w świat ówczesnych automobili. Pierwszy samochód Peugeota powstał w 1891 roku. Miał zapożyczony silnik Daimlera. Od 1903 roku do produkcji weszły motocykle, a w 1912 powstały pierwsze ciężarówki. W 1929 roku na ulicach debiutuje samochód Peugeot 201. Od tego czasu producent przyjął trzycyfrowe oznaczenie aut. W 1931 roku seryjne Peugeoty wyposażone były w niezależne zawieszenie kół. Był to na owe czasy postęp na skalę światową. Zwiększył się komfort jazdy i przyczepność samochodu do drogi. Po wojnie Peugeot kontynuował produkcję rodzinnych samochodów. W 1972 roku powstaje model 104. Reklamowany był jako najkrótszy hatchback świata. Cztery lata później podpisuje porozumienie z Citroenem. Staje się częścią grupy PSA. Już w 1979 roku pojawił się pierwszy w Europie turbodiesel — Peugeot 604. Lata osiemdziesiąte to czas na modele 205 i 405. U schyłku wieku zadebiutował 406 coupe. Pojawił się także samochód Peugeot 205. Był dostępny także w wersji cabrio. Popularny w Europie model sprzedał się w ilości ponad 7 mln 300 tys. egzemplarzy. Peugeot doskonale sobie radzi w XXI wieku. Dopasowana do rynku oferta gwarantuje mu stały dopływ zadowolonych klientów. Warto tu dodać, że samochody Peugeot to także auta dostawcze. Powstają dzięki rozwiązaniom grupy PSA. Są niezwykle popularne w całej Europie.

Popularne modele samochodu Peugeot

Szeroka gama samochodów Peugeot przekłada się na ich sprzedaż. W ofercie znajdują się małe auta miejskie, limuzyny i SUV-y tej marki. Dla fanów dynamicznej jazdy test też wersja usportowiona modelu 508. Limuzyna ta zapewnia komfortową jazdę także w wersji podstawowej. Idealnie pasuje dla rodziny z dziećmi. Świetnie sprawdza się jako auto biznesowe. Bogate wyposażenie samochodu Peugeot 508 sprawia, że podróżowanie nim to czysta przyjemność. Na uwagę zasługuje doskonały system zawieszenia i amortyzacji wstrząsów. Niebanalna stylistyka wyróżnia auto z tłumu. Popularnym autem Peugeot jest wciąż model 208. Mały samochód miejski doskonale sprawdza się też w krótkich podróżach. Wersja 2008 to typowy kompaktowy crossower. Często wybierają go młodzi kierowcy. Jest idealny do poruszania się po zakorkowanych ulicach miast. Dużą popularnością cieszą się SUV-y Peugeota. Modele 3008 i 5008 przyciągają uwagę. Mają oryginalną linię. Są też doskonale wykończone. Te samochody są niezastąpione w dalszych podróżach i do celów biznesowych.

Samochody dostawcze Peugeot

Samochody dostawcze Peugeot to uzupełnienie oferty aut osobowych. Są w Polsce bardzo popularne. Wynika to głównie z niskiej ceny i łatwego serwisu tych aut. Są też wyjątkowo uniwersalne. Dostosowane do potrzeb małego, średniego i dużego biznesu. W ofercie samochodów dostawczych Peugeot posiada cztery modele. To najmniejszy Partner, Traveller oraz Expert. Listę zamyka największe auto dostawcze Peugeota — Boxer. Każdy z nich dostępny jest w różnych wersjach zabudowy. Sprzyja to szybkiemu dopasowaniu do potrzeb klienta. Dużym atutem są różne formy finansowania samochodów użytkowych Peugeot. Niewątpliwie podnosi to atrakcyjność aut w oczach klientów.