Ogłoszenia Nissan

Znależliśmy dla Ciebie

ofert

Samochody Nissan — brat Datsuna

Samochody Nissan zastąpiły na rynku markę Datsun. Początków historii trzeba szukać w roku 1911. Wtedy to powstała w Japonii fabryka samochodów DAT. Tak pierwotnie nazywała się bowiem marka. Jeszcze przed wojną doszło do licznych porozumień zawartych przez firmę. W 1933 roku przedsiębiorstwu nadano nazwę Nissan. W okresie wojny fabryka pracowała na potrzeby zaopatrzenia wojska. Po jej zakończeniu wrócono do produkcji samochodów osobowych Datsun i Nissan. Ciekawostką jest, że znany obecnie samochód Nissan Sunny wyjechał na ulice w 1966 roku. Doczekał się w międzyczasie licznych modernizacji i usprawnień. Japońskie auta szybko zdobywały sobie rzesze zadowolonych klientów. Dla amatorów szybkiej jazdy powstała gama samochodów sportowych Nissan. Zaczęło się na 240Z. Dziś cieszyć się można modelami 370Z oraz używanymi 300ZX i 230Z. Dużym przełomem była sprzedaż samochodów Nissan Micra. Auto zdobyło sobie wielu zwolenników, zwłaszcza mieszkańców miast. Niewielkie rozmiary Micry sprawiają, że tym da się nią wjechać niemal wszędzie. Doceni to każdy kierowca, który mieszka w zakorkowanym centrum. Od 1999 roku Nissan współpracuje z Reanult. Firmy te chętnie wymieniają się technologiami i używają wspólnych rozwiązań. Warto dodać, że producent samochodów Nissan ma też luksusową markę. To Infinity, które powstało w 1989 roku.

Popularne modele samochodów Nissan

W Polsce samochody Nissan cieszą się dużą popularnością. Należy jednak przyznać, że producent zapewnił szeroką ofertę aut. Przeznaczoną dla klientów w różnym wieku. Największą popularnością cieszą się w Polsce samochody Nissan Micra. Niewielki, miejski pojazd jest doskonały na dojazdy w mieście. Świetnie sprawdzi się też na krótszych odcinkach w trasie. To typowy samochód rodzinny. Chętnie jeżdżą nimi młodzi kierowcy oraz osoby ceniące wygodę. Dużą uwagę przyciąga model Qashqai. Kompaktowy crossover przyjął się równie dobrze wśród użytkowników indywidualnych i firm. Doskonały do miasta i średniej długości podróże. Dużą popularnością cieszy się też Nissan Navara. Ten pick-up podbił serca wielu fanów dużych samochodów. Wśród aut terenowych należy wymienić Nissana Patrola. To legendarne auto produkowane jest od 1951 roku! W ofercie coś dla siebie znajdą też wielbiciele rozwiązań ekologicznych. Nissan Leaf to samochód elektryczny, który znany jest na całym świecie. Podkreślić tu należy wysoką jakość wykończenia wnętrza. Wyposażenie Nissana trzeba zaliczyć do bogatych. Liczne ulepszenia wieńczy nowoczesny, futurystyczny niekiedy kształt auta.

Wyposażenie samochodów Nissan

Wyposażenie samochodów Nissan poprawia komfort jazdy. Pomaga też kierowcy w prowadzeniu auta. W wielu przypadkach rozszerza dodatkową, często oryginalną funkcjonalność. W przypadku Micry możemy liczyć na pakiety stylizacyjne dopasowane do stylu życia. Obecnie auto ma nowoczesny wygląd, który przyciąga także młodszych kierowców. Wnętrze pojazdy wykonane jest z dużą starannością. Możliwe jest dodatkowe jego wyposażenie. Dobór felg pozwala już mocno zindywidualizować swoją Micrę. W aucie nad bezpieczeństwem jazdy czuwa komputer pokładowy. Wygodne siedzenia współgrają z nowoczesnym wnętrzem. Systemy bezpieczeństwa i wygodne wnętrze gwarantują komfort podróży. Wyposażenie zależne jest od wersji samochodu. Najdroższe opcje mają funkcjonalność godną limuzyny. A taką jest samochód elektryczny Nissan Leaf. Dostępny w dwóch wersjach. Różnią się pojemnością akumulatora i mocą silników. To samochód równie doskonały na dojazdy do pracy. Sprawdzi się też u rodzin z dziećmi. Łatwe jest jego ładowanie. Wystarczy kontakt z prądem 220 V, by napełnić akumulatory. Samochód wyposażony jest w system ProPILOT, który parkuje auto samodzielnie. Do sterowania służy czytelny panel dotykowy na konsoli centralnej. Klimatyzacja i systemy bezpieczeństwa w tym modelu to już normalność. Nissan prowadzi bowiem zaawansowane badania w kierunku produkcji samochodu autonomicznego.