Logo MotoUP

Szukasz najlepszego finansowania?

Skorzystaj z kalkulatora naszego partnera i oblicz ratę finansowania całkowicie online!

Oblicz ratę

Ogłoszenia Mercedes-Benz

Znależliśmy dla Ciebie

ofert

Samochody Mercedes-Benz — legenda na światowych drogach

Samochody Mercedes-Benz znane są na całym świecie. To jedna z nielicznych tak prestiżowych marek. Założycielami byli Carl Benz i Gottlieb Daimler. W 1926 roku połączyli siły, czego efektem stały się komfortowe samochody Mercedes. Do czasów II Wojny Światowej fabrykanci wsławili się kilkoma patentami. Pierwszym z nich były hamulce stosowane na wszystkie koła. Kolejnym samochód osobowy Mercedes z silnikiem Diesla. Jako pierwszy na świecie. Był to samochód Mercedes-Benz 260D. Po wojnie nastąpił rozkwit marki. Auta marki Mercedes stały się obiektem pożądania. Na całym świecie jeżdżą nimi głowy państw i zwykli obywatele. W 1982 roku w samochodach mercedes zaczęto montować napinacze pasów i poduszki powietrzne. Była to nowość na skalę światową. Dokładnie jak siedmiobiegowa skrzynia automatyczna. Samochody Mercedes słyną z komfortu, bezpieczeństwa, elegancji oraz prestiżu. Co ciekawe, to pojazdy przeznaczone dla wszystkich. Jeżdżą nimi szejkowie, ale też i taksówkarze. Wynika to z zawsze bogatej oferty na samochody Mercedes. Oznaczenie AMG to już klasa Premium. Firma Brabus dodatkowo dopasowuje auta do wymagań klientów. Daje to niemal nieograniczone możliwości w indywidualizacji pojazdu. Obecnie samochody Mercedes używane są na całym świecie. Stanowią też nie lada gratkę dla kolekcjonerów. Niektóre historyczne modele osiągają milionowe ceny. Przykładem może być muzeum marki w Stuttgarcie. Wystawiony tam samochód mercedes 500 K cabrio z 1935 wyceniano na 6 mln euro.

Popularne w Polsce samochody Mercedes

Samochody Mercedes są popularne także i w Polsce. Z pewnością ma tu znaczenie cena auta. Nie brakuje jednak na rynku modeli z drugiej, a nawet czwartej ręki. W 2021 roku sprzedano w Polsce ponad 20 tysięcy nowych egzemplarzy. Do tego rynek wtórny, na którym samochodów Mercedes jest bardzo dużo. Wśród nich są bardziej i mniej luksusowe modele. Popularne stają się w Polsce samochody Mercedes z rodziny AMG. Nie brakuje też klientów na modele elektryczne i hybrydowe. Polacy docenili komfort jazdy dużymi autami. Już od kilku lat dużą popularnością cieszą się SUV-y Mercedesa. Nie inaczej było w 2021 roku. Największą popularnością w Polsce cieszyły się dwa SUV-y Mercedesa. Tuż za nimi plasuje się duży sedan. Ranking popularności samochodów Mercedes w Polsce dotyczy nowych aut.

Samochody Mercedes — sprzedaż nowych aut

Ponad 30% sprzedaży nowych samochodów Mercedes stanowią SUV-y. Wśród nich najpopularniejsze są modele GLE i GLC. Popularność tych aut Mercedesa rozłożyła się w miarę równo. To ponad 15% dla każdej wersji. Trzeci w kolejności jest sedan Mercedes Klasa E. Stanowi niemal 12% sprzedaży w 2021 roku. Na dalszych miejscach pojawia się samochód Mercedes Klasa A oraz model CLA. Na uwagę zasługuje ponad 2 tysiące sprzedanych Mercedesów AMG. To 10% ogółu sprzedanych w Polsce aut tej marki. Polacy chętnie korzystają z nowoczesnych technologii w samochodach Mercedes. Dowodem tego są auta z napędem elektrycznym. To 13% sprzedaży. Niemal 77% to Mercedesy z napędem hybrydowym. Pozostałe to auta całkowicie ekologiczne.