Ogłoszenia Mazda

Znależliśmy dla Ciebie

ofert

Samochody Mazda — silnik Wankla w praktyce

Pierwsze samochody Mazda wyjechały na ulice Japonii w 1960 roku. Model R360 napędzany był dwucylindrowym silnikiem o mocy 16 KM. Spalanie w granicach 3l/100 km sprawiło, że szybko stał się popularny. Pod koniec dekady producent samochodów Mazda zainteresował się silnikiem Wankla. Modelem testowym była Mazda 110S Cosmo. Dwuwirnikowy silnik generował moc 128 KM. Auto było na tyle udane, że zdecydowano się na jego eksport. Samochody Mazda trafiły do Europy i Stanów Zjednoczonych. Lata 70 to debiut Mazdy RX-2, RX-3 oraz RX-7. Duży sukces odniosły też tylnonapędowe Mazdy 323 i 626. W 1985 wyprodukowano 10-milionowy egzemplarz samochodu Mazda. U schyłku dekady do produkcji wszedł roadster MX-5. Sprzedano ich ponad 940 tys. sztuk. W 2020 roku rozpoczęto seryjną produkcję elektrycznej Mazdy — MX-30. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka modeli tej marki. Do dziś auta Mazdy zachowują swój indywidualny styl. Cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem. Są wygodne i dopracowane. Posiadają też bogate wyposażenie.

Wyposażenie samochodów Mazda

Samochody Mazda nie zawsze cieszyły dobrym wyposażeniem. Trzeba jednak przyznać, że firma poczyniła duży krok naprzód. Oferta obejmuje przemyślane i starannie zaprojektowane auta. Samochody Mazda dostępne są w kilku wersjach nadwozia i silnika. Model 3 w standardzie ma aluminiowe felgi, skórzaną kierownicę, czy nawigację satelitarną. Lista innych udogodnień jest naprawdę długa. Dotyczą one zarówno bezpieczeństwa, jak i ułatwień w prowadzeniu auta. Wraz z ceną rośnie wyposażenie. W najdroższej wersji Mazdy 3 – Enso, znajdziemy pełny zestaw dla wielbicieli elektroniki w autach. W pełni LED-owe oświetlenie daje przedsmak tego, co znajdziemy w środku. Samochód wyposażony jest we wszystkie niezbędne systemy wspomagające jazdę. Ponadto oferuje zestaw kurtyn i poduszek powietrznych niedostępnych w wielu autach konkurencji. Uwagę zwraca wyposażenie SUV-a Mazdy, modelu CX-5. Ten model wyposażony jest w dodatkowych kilka systemów bezpieczeństwa. Przemyślane wnętrze skrywa wiele funkcjonalnych dodatków. Środek wykonano z zachowaniem najwyższej jakości. Uwagę przykuwa duży panel wyświetlacza sterującego Mazda Connect. Uwagę zwraca charakterystyczna sylwetka CX-5. Nie powinno dziwić, że auta tej marki cieszą się dużym powodzeniem.

Popularne w Polsce samochody Mazda

Popularność samochodów Mazda w Polsce rośnie z każdym rokiem. Okazuje się bowiem, że auta te doskonale wpisują się w nasze oczekiwania. Są uniwersalne. Sprawdzają się w niemal wszystkich okolicznościach. Popularność w Polsce zdobyła sobie Mazda 6. Duże możliwości konfiguracji auta dają możliwość dopasowania go do własnych potrzeb. Mazda 6 to samochody dla rodzin, ale i do firmy. Ich nowoczesny wygląd z pewnością przyciąga uwagę na ulicy. Dużym ułatwieniem dla przedsiębiorców są leasingi na samochody dla firm. Auta mają wśród nich opinię komfortowych i bezawaryjnych. Podobne opinie zbiera Mazda CX-30. SUV posiada niemal wszystkie systemy bezpieczeństwa montowane w samochodach. Uwagę przyciąga jednak Mazda MX-5 roadster i RF. Ten typ aut zawsze przyciąga uwagę. Napędzany przez 184-konny silnik gwarantuje satysfakcję z jazdy. W Polsce ma jednak niewielu nabywców. Zdecydowanie większą popularnością cieszą się modele 3, 6 i SUV-y Mazdy.