Ogłoszenia Lexus

Znależliśmy dla Ciebie

ofert

Samochody Lexus — prestiżowy komfort

Samochody Lexus kojarzą się z elegancją, komfortem i prestiżem. Takie było założenie koncernu Toyota, który powołał luksusową markę do życia. Docelowo samochody Lexus trafiły na rynek Europy i USA. Miały być silną konkurencją dla limuzyn Mercedesa i BMW. W 1989 roku zaprezentowano pierwsze modele. Były to Lexus LS400 oraz ES250. Rok później pierwsze egzemplarze trafiły na docelowe rynki. W 1991 roku powstały kolejne samochody Lexus – SC300 oraz limuzyna GS300. Cztery lata później powstał pierwszy SUV tej marki. Lexus LX zachwycił nabywców. W 1998 roku do sprzedaży wprowadzono model RX, który był luksusową wersją SUV-a. Do 2003 roku samochody te produkowane były wyłącznie w Japonii. XXI wiek to dla marki nieustający postęp. W 2010 roku do oferty trafił limitowany Lexus LFA. Wyprodukowano go w ilości jedynie 500 egzemplarzy. Jednostką napędową jest tam benzynowy silnik o mocy 560 KM. W 2019 roku marka zaprezentowała wyjątkowego crossovera. To samochód elektryczny Lexus UX300e. Producent udziela 10-letniej gwarancji na akumulator. Granicą jest też 1 mln km przebiegu. Pierwsze auto elektryczne Lexusa dysponowało mocą 204 KM.

Samochody Lexus w Polsce — popularne modele

W Polsce samochody Lexus uchodzą za wyjątkowo komfortowe. W ciągu dwóch ostatnich lat zarejestrowano ich w kraju ponad 10.500 egzemplarzy. Największą popularnością cieszy się Lexus NX. Ten SUV klasy premium ma oryginalny wygląd. Wyróżnia się na ulicy. Uwagę zwraca duży grill chłodnicy. Model NX obecnie dostępny jest w kilku wersjach. Wśród nich uwagę klientów w Polsce przyciągają auta z napędem hybrydowym. Zaskakująco bogate wydaje się wyposażenie samochodów Lexus NX. Japoński producent nie pozostaje w tyle za europejską konkurencją. Nieco mniej popularny w Polsce jest Lexus UX. To luksusowy crossover produkowany w 10 opcjach. Wśród nich znajdują się wersje Bussines, Sport, czy Prestige. Część dostępna jest jedynie z napędem elektrycznym. Samochód Lexus UX jest doskonale wyposażony. Swobodnie odnajduje się w miejskiej ciasnocie. Dynamiczny silnik i komfortowe wnętrze świetnie sprawdzają się w trasie. To auto o dużej uniwersalności. Idealne zarówno dla firm, biznesu, jak i rodzin z dziećmi.

Wyposażenie samochodów Lexus — marki premium

Marka premium, jaką reprezentuje Lexus, zmusza do bogatego wyposażenia samochodów. Zwłaszcza że Japończycy stanęli do walki z Mercedesem i BMW. Obaj ci producenci szczycą się najnowszymi osiągnięciami w motoryzacji. Okazuje się jednak, że samochody Lexus nie pozostają w tyle. Zachwyca gama modeli. Większość z nich dostępna jest w opcji hybrydowej i elektrycznej. Niektóre tylko ze skrzynią automatyczną. Auta są doskonale wyciszone. Wnętrze zaprojektowano dokładnie i ze smakiem. Jakość wykonania zachwyca. Do dyspozycji kierowcy i pasażerów dostępne są liczne udogodnienia. Zapewniają komfort i bezpieczeństwo. W kokpicie rzuca się w oczy duży system dotykowy. Z jego pozycji zarządzać można ustawieniami pojazdu. To także centrum multimedialne. Całości nowoczesnego wyglądu dopełniają cyfrowe zegary na desce rozdzielczej. Samochody Lexus mają najlepsze możliwe wyposażenie. Począwszy na oświetleniu LED, po systemy zapewniające wsparcie kierowcy. Trudno doszukać się udogodnień, których te auta nie posiadają.