Logo MotoUP

Szukasz najlepszego finansowania?

Skorzystaj z kalkulatora naszego partnera i oblicz ratę finansowania całkowicie online!

Oblicz ratę

Ogłoszenia Land Rover

Znależliśmy dla Ciebie

ofert

Samochody Land Rover — terenówka z klasą

Samochody Land Rover najbardziej kojarzą się z niezawodnymi terenówkami. Marka pojawiła się w 1948 roku. Inspiracją dla powstawania takich aut był amerykański Jeep. Zrobił on duże wrażenie na twórcach firmy Rover. Terenowe samochody Land Rover zaspokajały potrzeby cywilne i wojskowe. Miały prostą budowę, co okazało się dużą zaletą. Większość napraw przeprowadzano we własnym zakresie. Były przez to tanie w eksploatacji. Pierwsze modele charakteryzowały się też kierownicą pośrodku konsoli. Nadawało im to wygląd traktora. Z roku na rok unowocześniano konstrukcje i silniki w samochodach Land Rover. Auta stały się popularne wśród przedsiębiorców i służb. Chętnie kupowano je także w Afryce. Były niezawodne i doskonale sprawdzały się w trudnym terenie. W 1966 roku sprzedano milionowy egzemplarz samochodu Land Rover. 4 lata później wystawiono jeden egzemplarz w Luwrze. Stał się przykładem wzorowego wzornictwa przemysłowego. W roku 1978 marka stała się niezależna od koncernu Rover. Od tej pory pracowała na własny rachunek. W sprzedaży pojawiają się legendarne Land Rovery 90 i 110 Defender. Pod koniec lat 80 XX wieku debiutuje samochód Land Rover Discovery. W 1994 roku Grupa Rover przejęta została przez BMW. Nieco później na ulice wyjechały modele Freelander i Discovery II. W 2007 roku markę zakupił indyjski Tata Motors. 4 lata później rozpoczęto produkcję SUV-a Range Rover Evoque. Za marką ciągnie się prestiż. Już dziś wiele modeli Land Rovera jest perełkami kolekcjonerskimi. Inne upodobali sobie fani off road-u.

Wyposażenie samochodów Land Rover

Wyposażenie samochodu Land Rover zawsze było spartańskie. Trend ten utrzymywał się przez wiele lat produkcji auta. Z założenia miały być to pojazdy użytkowe. Te zaś nie musiały posiadać nowoczesnych na ówczesny okres rozwiązań. Klimatyzacja i podgrzewane siedzenia były w tych autach szczytem marzeń. Obecnie wyposażenie samochodów Land Rover nie odbiega od konkurencji. Terenówki wyróżniają się na ulicy. Nowy wygląd nawiązuje do modeli historycznych. Uwagę w ofercie zwracają Land Rover Discovery i Defender. To dwa kultowe dziś samochody tej marki.

Land Rover Discovery

Land Rover Discovery produkowany jest od 1989 roku. Do dziś doczekał się wielu usprawnień. Obecny model nie przypomina swojego poprzednika, choć nawiązuje do niego sylwetką. Ma ciekawą, agresywną stylizację. Pod maską umieszczono silniki o mocy 249 i 300 KM. Widać, że w modelu Discovery drzemie zapas ukrytych mocy. Wnętrze miło zaskakuje prostą, lecz elegancką stylizacją. Skórzane siedzenia są normą. Wykończenie kokpitu stoi na wysokim poziomie. Land Rover Discovery zaskakuje też wyposażeniem. W tym samochodzie jest wszystko, co podnosi bezpieczeństwo i komfort jazdy. Zarówno dla pasażerów, jak i innych uczestników ruchu. Wyposażenie Land Rovera Discovery zaskakuje praktyczną funkcjonalnością.

Land Rover Defender

Land Rover Defender wciąż opiera się na kultowych modelach 90 i 110. Przeszły jednak one wielką metamorfozę. Indyjski właściciel zostawił charakterystyczną sylwetkę. Znacznie ją jednak unowocześnił. Podobnie stało się z jednostkami napędowymi i wyposażeniem aut. Na przestrzeni lat zaszło tu wiele zmian. Samochody Land Rover Defender dostępne są w kilku wersjach nadwozia. Ofertę wzbogacają ponadto auta z silnikami V8. Pneumatyczne zawieszenie podnosi komfort jazdy. Podstawową wersję pojazdu wyposażono we wszystkie technologiczne nowinki. Stanowi to wielki kontrast z pierwszymi modelami. Land Rover Defender ewoluował wraz ze światem. Z auta farmerskiego stał się luksusowym autem dla VIP-ów.