Ogłoszenia Jaguar

Znależliśmy dla Ciebie

ofert

Samochody Jaguar — prestiżowa moc

Można powiedzieć, że samochody Jaguar mają szlacheckie korzenie. Założycielem fabryki był bowiem Sir Wiliam Lyons. Powstała w 1922 roku i pierwotnie wytwarzano w niej boczne wózki do motocykli. Dopiero 9 lat później powstała dwudrzwiowa limuzyna – SS1. Obecna nazwa pojawiła się w 1935 roku, wraz z modelem SS100. Samochody Jaguar miały opływowe kształty i mocne silniki. Zapewniało to znacznie większe prędkości niż w autach konkurencji. W okresie wojennym fabryka powróciła do koszy motocyklowych. Były produkowane na potrzeby wojska. Po wojnie powrócono jednak montaż aut. Już w 1948 roku zadebiutował samochód Jaguar XK 120. Silnik zapewniał moc rzędu 160 KM. Przełomowym był rok 1960. Wtedy Jaguar przejął Daimler Motor Company. Rok później na ulice miast wyjechał samochód Jaguar E-Type. Pod koniec dekady premierę ma także luksusowy model XJ-6. Od 2008 roku właścicielem Jaguara jest chiński koncern Tata Motors. Auto się zmieniło. Powstało sporo nowych modeli. Zwracają jednak uwagę i przyciągają wzrok. Nie straciły na prestiżu. Jaguar wjechał w przyszłość z napędami hybrydowymi i elektrycznymi. To wciąż stawia go w czołówce producentów samochodów luksusowych.

Samochody Jaguar — popularne modele

Samochody Jaguar zdobyły sobie popularność także i w Polsce. Do dziś są oznaką dobrego gustu i prestiżu. Jest chętnie kupowany do firm. Świetnie nadaje się dla rodzin. To także auto dla osób z zamiłowaniem do dynamicznej jazdy. Samochody Jaguar w modelu F-Type zapewniają moc rzędu 450 KM! Z pewnością nie jest to auto dla nowicjuszy. Uwagę zwraca Jaguar XE. Tu pod maską jest zaledwie 200-300 KM. Z bardzo dobrym odbiorem przyjął się SUV — Jaguar E-Pace. To pierwszy taki model w ofercie. Dostępny jest w wersji hybrydowej i tradycyjnej. Uwagę zwraca wnętrze. Jest zrobione z klasą i w dobrym guście. Duże wrażenie robią detale. Uwagę zwraca funkcjonalność. Łatwo daje się zauważyć wysoką jakość materiałów i dbałość o szczegóły. Podobnie jest z kolejnym samochodem Jaguara — modelem F-Pace. W nim także rządzą jakość i najnowsze technologie.

Wyposażenie samochodów Jaguar

Wyposażenie samochodów Jaguar od zawsze odbiegało od standardów. Były przez to postrzegane jako auta luksusowe. Tym właśnie marka dotarła do szerokiego grona klientów. Za niemałą cenę kupowało się auto, które wyróżniało się z tłumu. Nie dziwi zatem bogate wyposażenie obecnych samochodów Jaguar. Wszystkim zarządza się za pomocą wygodnego ekranu dotykowego na konsoli centralnej. W tych autach jest wszystko, co ma wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Począwszy na automatycznie przyciemnianych lusterek bocznych, po kamerę cofania. Trudno wyobrazić sobie system, którego nie ma w samochodach Jaguar. W tych autach czuć komfort i zadowolenie z jazdy. Auto można ponadto łatwo spersonalizować. Dostępność dodatków i opcji pozwala stworzyć swoją wersję modelu. Kierowca w czasie jazdy wspomagany jest przez asystenta pasa ruchu. Pomocny jest także system rozpoznawania znaków drogowych. Nie bez powodu marka ta jest wciąż popularna na rynku motoryzacyjnym. Jaguar świetnie poradził sobie z nowymi technologiami.