Ogłoszenia Hyundai

Znależliśmy dla Ciebie

ofert

Samochody Hyundai — XXI wiek w motoryzacji

Początki samochodów Hyundai należy datować na rok 1967. Wtedy to z dużego koncernu wyodrębniono Hyundai Motor Company. Od początku firma zajmowała się produkcją samochodów. Pierwsze auta montowane były na licencji forda. W 1974 roku na rynku pojawił się samochód Hyundai Pony. Był to pierwszy całkowicie samodzielny model tej marki. Kolejne w zawrotnym tempie opracowywali koreańscy projektanci. W 1982 roku odmłodzono Hyundaia Pony, zainwestowano też w montownię samochodów. Samochody Hyundai stawały się popularne także na świecie. W 1999 roku Koreańczycy przejęli producenta KIA. Rok później wkroczyli na rynek w Chinach. Wejście w XXI wiek to dla samochodów Hyundai nowe rekordy sprzedaży. Marka przyjęła się na całym świecie. Auta uchodzą za wygodne i nowoczesne. Także w Europie. Samochody Hyundai od 2003 roku projektowane są między innymi w Niemczech. Od 2008 produkowane w Czechach. Świadczy to jedynie o wielkiej popularności samochodów Hyundai w Europie. Nic dziwnego. Przy atrakcyjnej cenie oferują wiele nowoczesnych rozwiązań. Samochody Hyundai zachwycają też eleganckim designem i dobrymi osiągami.

Samochody Hyundai — jakie modele są popularne?

Samochody Hyundai podbiły cała Europę. Także i w Polsce zdobyły sobie słuszną popularność. Atutem jest szeroka oferta samochodów Hyundai. Nabywcy mają też wiele opcji silnikowych. Zaskakuje duży wybór napędów hybrydowych plug-in oraz aut elektrycznych. Najpopularniejszym w Europie jest Hyundai w wersji SUV — Tucson. Ostatnia wersja to połączenie nowoczesnych technologii i wyjątkowego wyglądu. Na uwagę zasługuje bogate wyposażenie. Do tego dochodzi wybór silników i 5 lat gwarancji na samochody Hyundai. Kolejnym modelem jest kompaktowy crossover — Kona. To tylko z pozoru niewielkie auto miejskie. Okazuje się bowiem, że te modele samochodów Hyundai są dynamiczne i tanie w utrzymaniu. Na uwagę zasługuje też atrakcyjna cena i możliwości finansowania. Kolejne popularne modele aut Hyundai to i20 za dopłatą dostępny jest w wersji LPG. Znacznie przestronniejszy i30 jest równie oszczędny w zużyciu paliwa. Wersja 1,5 T-GDI 48V generuje 160 KM mocy. Potrzebuje na to jedynie 6 litrów paliwa na 100 km.

Samochody Hyundai — ciekawostki

Samochody Hyundai pojawiły się w Europie dzięki przedstawicielstwom marki. W 1978 roku powstały takie w Holandii i Belgii. Auta z dużym powodzeniem przyjęły się na rynku. W 1995 w Europie sprzedano niemal 200 tysięcy samochodów Hyundai. 4 lata później koncern przejął lokalnego konkurenta — KIĘ. Obecnie Hyundai posiada w swojej ofercie sprzedaży samochód zasilany wodorem. Hyundai NEXO to auto elektryczne. Napędza go silnik o mocy 163 KM. W Polsce nie zdobył sobie uznania. Powodem jest brak infrastruktury i paliwa do pojazdu. Dużą popularnością cieszy się za to samochód Hyundai Tucson. To połączenie nowoczesnych technologii i futurystycznych wizji projektantów. Stylistyka nadwozia idzie w parze z wyposażeniem auta. Jest ono imponujące. Na uwagę zasługuje także dbałość o bezpieczeństwo. Nie dziwi zatem, że samochody Hyundai zachwyciły Polaków. To jedne z popularniejszych aut na naszych drogach.