Logo MotoUP

Szukasz najlepszego finansowania?

Skorzystaj z kalkulatora naszego partnera i oblicz ratę finansowania całkowicie online!

Oblicz ratę

Ogłoszenia Ford

Znależliśmy dla Ciebie

ofert

Samochody Ford — motoryzacja Europy i Ameryki

Samochody Ford kojarzą się przede wszystkim z nazwiskiem założyciela firmy, Henry’ego. Ten od dzieciństwa przejawiał zainteresowanie silnikami i mechaniką. W 1903 roku, w wieku 40 lat, otworzył Ford Motor Company. 5 lat później na ulice wyjechał model T. W 1913 w zakładach Forda po raz pierwszy na świecie wprowadzono system taśmy produkcyjnej. Znacznie wpłynęło to na ilość wytwarzanych aut. Obniżyło to także cenę pojazdu. Stał się niezwykle popularny. Samochód Ford model T wyprodukowano w ilości 15 milionów egzemplarzy. Do dziś w USA mawia się, że zmotoryzowały one Amerykę. W 1927 roku zakłady opuścił kolejny samochód Forda — model A. Lata 50 XX wieku to ugruntowana pozycja marki na rynku amerykańskim. W sprzedaży pojawiły się szybkie samochody z dużymi silnikami. W 1964 roku na ulice miast USA wyjechał legendarny Ford Mustang. Kilka wersji i różne silniki zapewniły mu rzesze sympatyków. W Europie Ford sprzedawał podobny samochód o nazwie Capri. Było to dzieło europejskiego oddziału firmy. Oczy świata zwrócone już były jednak na kolejny model samochodu producenta. Forda Escorta. Auto produkowane było od 1967 roku do 2003 roku. Pierwotnie pojawiał się jedynie w Europie. Później jego produkcję rozpoczęto też w USA. Modelem legendą jest też Fiesta. Ten miejskie samochody Ford podbiły serca milionów kierowców. Ich produkcję rozpoczęto w 1976 roku. W historii firmy z pewnością nie może braknąć samochodu dostawczego Ford Transit. Pierwszy jego model wyjechał na ulice w 1965 roku.

Samochody Ford — do domu i firmy

Samochody Ford stały się powszechne na ulicach miast. Zarówno w USA, jak i Europie. Dwie niezależne produkcje trafiają z szeroką ofertą do klientów. Nie można jednak oprzeć się wrażeniu, że to jednak Ameryka jest domem Forda. Modele tam powstające są znacznie efektowniejsze niż powstające w Europie. Mimo to samochody Ford cieszą się tu dużym powodzeniem. To auta tworzone dla rodzin i biznesu. Dla fanów dużych mocy jest Ford Mustang. Wyróżnia się auto do zadań specjalnych — Ford Raptor. Wśród wielu modeli są te z napędem hybrydowym. Jest także wybór samochodów dostawczych dla przedsiębiorstw. Najpopularniejsze modele stanowią jednak pojazdy dla rodzin i młodszego pokolenia. W mieście świetnie sprawdzi się Ford Kuga, czy Fiesta. Ford Puma i Mustang z pewnością zainteresują młodsze pokolenie kierowców. Maksimum komfortu dla rodzin z dzieckiem zapewni S-Max, Galaxy i Explorer. Biznes chętnie wybiera zaś Forda Mondeo.

Wyposażenie samochodów Ford

Uwagę zwraca wyposażenie samochodów Ford. Jest ono nadprzeciętne. Zwłaszcza w autach amerykańskich. Jednak nie zapomniano tu o europejskich modelach. Najmniejsze auta miejskie Forda mogą osiągać moc nawet 200 KM! Prócz szybkości użytkownik może liczyć na personalizowany wyświetlacz deski rozdzielczej. Uwagę zwraca też doskonały system audio. Samochód można dodatkowo wzbogacić dodatkowymi pakietami. W opcji są kamery cofania, czy lifting wizualny. Wiele się zmienia wraz z ceną auta. Ford Explorer to kwintesencja nowoczesności. Jest wyjątkowo komfortowy. Zwraca uwagę bogate wyposażenie umilające podróż. Nad bezpieczeństwem jazdy czuwają zaawansowane systemy. Wnętrze zaprojektowano ze smakiem i wykonano starannie. Podobnie jak w samochodzie Ford Mustang. Model nawiązuje do historii i popularności poprzednika. Wyposażenie nowej odsłony jest jednak wyjątkowe. W tym aucie producent zaprezentował niemal wszystkie nowoczesne technologie. Pokazał też, jak przyjemna może być jazda Fordem.