Ogłoszenia Fiat

Znależliśmy dla Ciebie

ofert

Samochody Fiat — włoska legenda motoryzacji

Samochody Fiat stały się legendą włoskiej motoryzacji. Wszystko początek swój miało w 1900 roku w Corso Dante. Wtedy powstała pierwsza fabryka samochodów Fiat. Początkowo zatrudnienie wynosiło 35 osób. Dość szybko jednak wzrastało. Fabryka powstała z myślą o produkcji aut. Stąd już w pierwszym roku na ulice wyjechały 24 egzemplarze samochodu Fiat 4 HP. Nawet na ówczesne czasy nie był to szczyt techniki. Dlatego w latach kolejnych powstawały kolejne modele. W 1906 roku marka dotarła na rynek amerykański. Samochody Fiat jako pierwsze zyskały wiele ulepszeń. To np. akumulator, instalacja elektryczna, czy system rozrządu w silniku. W 1911 roku w zakładach Fiat skonstruowano model 300 HP Record. Przy pojemności 28 litrów osiągał moc 290 KM. Początkowo jeździł z maksymalną prędkością 200 km/h. Rok później było to już 290 km/h. Samochody Fiat dotarły do całej Europy, w tym Polski. W 1931 roku w Warszawie rozpoczęto licencyjną produkcję modeli 508 i 621. Okres wojen wypełniony był realizacjami zamówień zbrojeniowych. Zniszczenia zatrzymały produkcję aut. Dopiero dzięki pomocy finansowej z USA udało się odbudować fabryki. Wdrożono produkcję Fiata Topolino i 1100 EL. Powstawały kolejne modele, które zachwycały nowoczesnymi rozwiązaniami. W 1953 roku Fiat w swoich samochodach montował już silniki wysokoprężne. Dwa lata później marka przejęła Lancie i Ferrari. Wtedy też powstał kultowy już dziś Fiat 600. Sprzedano go w niemal 3 milionach egzemplarzy. Prawdziwy rozkwit firmy to lata 90. Powstawały wtedy auta, których nazewnictwo pozostało do dziś. W 1993 roku Fiat przejął markę Maserati.

Fiat — tanie samochody do firmy i dla rodziny

Fiata Uno nie ma wśród obecnie produkowanych samochodów. Jednak trudno nie oddać mu hołdu. Sprzedał się w 9 milionach egzemplarzy. Dla wielu Polaków był punktem styku z zachodnią motoryzacją. Produkowany był z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. Samochód Fiat był tani i spełniał pokładane w nim oczekiwania. Podobnie stało się z Fiatem Punto. W 1997 roku stał się najpopularniejszym samochodem Europy. W późniejszych latach produkowano go pod nazwą Grande Punto. Do produkcji weszły zaś samochody Panda II oraz Fiat 500. Ten ostatni wiele razy ratował włoskiego producenta przed kryzysem. Produkowany jest po dziś. Doczekał się kilku wersji nadwozia, w tym wersji cabrio. Wciąż dostępne są Pandy. Doczekały się wielu modyfikacji. Je również zakupić można w kilku wersjach. Największy z serii tanich samochodów jest Fiat Tipo. Nazwą nawiązuje do historii. Jest to jednak tani i wygodny Fiat w niskiej cenie.

Dostawcze samochody Fiat

Mówiąc o samochodach Fiat trudno nie wspomnieć o autach dostawczych. Te bowiem niemal zawsze były w ofercie marki. Produkowane są przez wydzieloną spółkę. Prócz samochodów dostawczych w fabrykach Fiata produkuje się także inne pojazdy. Są to maszyny rolnicze, samochody sportowe oraz autobusy. W Polsce Fiat postawił na obsługę firm. W ofercie znajdują się Ducato w różnej zabudowie, Scudo, czy Doblo. Ciekawostką jest całkowicie elektryczny samochód dostawczy Fiat. To model E- Ducato, którego zasięg przewidziano na 235 lub 370 km. Opcja zależna jest od zakupionej wersji.