Ogłoszenia Dacia

Znależliśmy dla Ciebie

ofert

Samochody Dacia — marka zza żelaznej kurtyny

Samochody Dacia niemal od początku produkowane są na licencji Renault. Firma powstała w 1952 roku. 14 lat później ukończono budowę fabryki. Do współpracy z Francuzami doszło już w roku 1968. Zaowocowała trzema modelami samochodów Dacia: 1100; 1300 i 2000. Każda z nich oparta była na autach Renault. W 1976 roku współpracę zakończono. Na początku lat 80 XX wieku w zakładach powstał samochód Dacia 500 Lastun. Jego wykonanie i rozwiązania techniczne nie wywołały jednak entuzjazmu klientów. W końcówce wieku do produkcji weszła Dacia Nova. To pierwsza samodzielna konstrukcja Rumunów. W 1991 roku Renault wykupił 51% udziałów Dacii. Z czasem wykupił niemal całość zakładów. Dla marki nastąpił początek nowej ery. Zyskała dostęp no nowoczesnych technologii.

Dla kogo samochody Dacia?

Samochody Dacia pod nowym zarządem odmieniły oblicze marki. Z początkiem wieku następuje rozkwit. Do produkcji weszły modele Logan, Sandero i pierwszy SUV tej marki — Duster. W kolejnych latach modele przeszły modyfikacje. Na ulicach pojawiły się ponadto Dokker oraz Lodgy. Oferta samochodów Dacia to auta dla rodzin z dziećmi i firm. Loggy zdobył tytuł Rodzinnego samochodu Roku 2021. Dokker stał się lubianym przez przedsiębiorców samochodem służbowym. Każdy z nich ma swoje indywidualne przeznaczenie. Ciekawostką jest pojawienie się modelu SPRING. To w pełni elektryczny samochód Dacii. To niewielkie auto miejskie dostępne w niskiej cenie. Doskonale odnajduje się w korkach i zatłoczonych ulicach. Łatwe w parkowaniu, idealnie nadaje się do codziennych dojazdów. Niska cena to wyznacznik samochodów Dacia. Ma na nią wpływ wyposażenie aut. Najtańsze są oczywiście te w podstawowej opcji. Dacia to dobry wybór dla statecznego kierowcy. Zapewnia komfort jazdy i niezłe osiągi. Jest to przede wszystkim auto rodzinne. Część modeli doskonale sprawdzi się w małej firmie. Największymi atutami samochodów Dacia jest ich niska cena i estetyczne wykonanie. To dobry wybór dla każdego, kto lubi wygodną jazdę w każdych okolicznościach.

Wyposażenie samochodów Dacia

Wyposażenie w samochodach Dacia zapewnia wygodę w czasie podróży. W podstawowej wersji jest dość ubogie. Przy zakupie można jednak skusić się na lepszą wersję auta. Zyskuje się głównie na dodatkowym wyposażeniu. Tu warto zastanowić się nad fabrycznie montowaną instalacją LPG. Z pewnością pozwoli to w przyszłości podróżować taniej. Zyskujemy przy tym pewność, że jest ona objęta gwarancja producenta samochodu. Inne dodatki poprawiają komfort jazdy i bezpieczeństwo użytkowników ruchu. Uwagę zwracają topowe wersje wyposażenia samochodów Dacia. Tu dostępne jest wszystko, co niezbędne w trasie i pracy. Auta te wyposażone są w zaawansowane systemy wspomagania jazdy. Inne odpowiadają za bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Obecnie Dacia to auta nowej generacji. Ich stylizacja nie różni się od marek niemieckich i azjatyckich. Są starannie zaprojektowane i wykonane. Choć nie zaskakują bogatym wyposażeniem, są wygodne i tanie w eksploatacji.