Ogłoszenia Citroen

Znależliśmy dla Ciebie

ofert

Samochody Citroen — jazda w trybie komfort

Samochody Citroen nieodmiennie kojarzą się z komfortem jazdy. Wszystko przez hydrauliczne zawieszenie powszechnie montowane w tych autach. Historia Citroena zaczęła się jednak od kół zębatych. Andre Citroen był synem Holendra i Polski. Podczas pobytu w naszym kraju kupił patent na produkcję kół zębatych o daszkowym uzębieniu. W 1902 roku założył ich wytwórnię w Paryżu. Tego rodzaju koła zębate używane były w przekładniach samochodowych. Pierwsze samochody Citroen wyjechały na ulice w 1919 roku. W okresie międzywojennym wyprodukowano kilka modeli. Rozpoczęto też projektowanie modelu 2CV. Jego produkcję rozpoczęto w 1949 roku. Trwała do 1990. Zapewne każdy fan motoryzacji pamięta ubogie wyposażenie i kształt Citroena 2CV. Dziś wiele z nich cieszy się dobrym stanem. Stały się klasykami w motoryzacji. W 1955 roku Citroen zaprezentował samochód o nazwie DS. Po raz pierwszy w seryjnie produkowanych autach pojawiło się zawieszenie hydropneumatyczne. Było ono stosowane do 2017 roku w modelu C5. W latach 50 spotkało się z dużym zainteresowaniem klientów. Łącznie wyprodukowano ponad 1,4 miliona egzemplarzy modelu DS. Zastąpił go samochód Citroen CX. Aerodynamiczne nadwozie miało wyjątkowo opływowy kształt. Komfort jazdy gwarantowało zawieszenie hydropnemautyczne. W kolejnych latach firma Citroen wraz z Peugeotem utworzyła koncern PSA. Samochody Citroena produkowane są dla użytkowników indywidualnych i firm. Są doskonałe dla rodzin z dziećmi. Do dziś zapewniają niesamowite poczucie komfortu w czasie jazdy.

Citroen — samochody osobowe i dostawcze

Citroen produkuje gamę samochodów dostawczych dla małych i dużych firm. To oferta mniejszych i większych pojazdów do przewozu towarów. Na uwagę zasługuje tu model Spacetourer. Od początku projektowano go z myślą o przewozie osób. Na tle samochodów dostawczych Citroena wyróżniają się jednak auta osobowe. Mają futurystyczne kształty i dobre wyposażenie. Oferta kierowana jest do szerokiego grona klientów. W ofercie samochodów osobowych Citroena wyróżniają się:

  • Citroen C3 i C3 Aircross;
  • Citroen C5 Aircross i C5 X;
  • Citroen Cactus.

Citroen C3 i C3 Aircross — samochody miejskie

Typowo miejskie samochody Citroena to z pewnością modele C3 i C3 Aircross. Adresowane do młodszych klientów, doskonale sprawdzają się jako drugi samochód w rodzinie. C3 Aircross to typowy miejski crossover. Dobrze wyposażony gwarantuje wygodne dojazdy w mieście. Świetnie sprawdzi się także w trasie. Uwagę zwracają duże możliwości personalizacji auta.

Citroen C5 X i C5 Aircross — komfort jazdy

Zarówno C5 X, jak i C5 Aircross są następcami samochodu Citroen C5. Oba powstają także w wersji z napędem hybrydowym. Dostępne są w wielu opcjach. Z łatwością można je dopasować do potrzeb. C5 X to doskonały samochód rodzinny. Jego wyposażenie podnosi komfort jazdy. Jest bogate i funkcjonalne. Podobnie jak w C5 Aircross. Ten SUV Citroena dostępny jest także w wersji hybrydowej. Auto łączy nowoczesny design z zaawansowaną technologią.

Citroen Cactus — awangarda na miarę XXI wieku

Citroen Cactus dał się poznać jako pierwszy samochód z ochronnymi panelami na drzwiach. Wykonano je z elastycznego tworzywa sztucznego. Zabezpieczają one samochód przed obtarciami i szkodami parkingowymi. Stanowią też element ozdobny. Kolor paneli można było indywidualnie dobierać. Dzięki temu można było stworzyć oryginalną wersję Citroena Cactusa. Model wycofano już z produkcji. Na pewno jednak zostanie zapamiętany. To pierwszy seryjnie produkowany samochód z panelami ochronnymi na drzwiach.