Logo MotoUP

Szukasz najlepszego finansowania?

Skorzystaj z kalkulatora naszego partnera i oblicz ratę finansowania całkowicie online!

Oblicz ratę

Ogłoszenia BMW

Znależliśmy dla Ciebie

ofert

Samochody BMW — trudne początki marki

Samochody BMW współcześnie są jedną z najbardziej znanych marek na świecie. Początki firmy sięgają już lat 20 XX wieku. Gustav Otto i Karl Rapp prowadzili ją w branży lotniczej. Projekty silników lotniczych odegrały niemałą rolę w historii samochodów BMW. To one wniosły koncern na potentata w branży lotniczej. Stało się tak za sprawą jednego z inżynierów zatrudnionych w firmie. Konstruktorem nowoczesnych silników BMW był Max Friz. Firma z Monachium przyjęła nazwę Bawarskie Zakłady Silnikowe (niem. Bayerische Motorenwerke GmbH), w skrócie BMW GmbH. W czasie kryzysu zakłady nie przynosiły oczekiwanych zysków. Przechodziły z rąk do rąk za ułamek wartości.

Samochody BMW — jakość i moc

Pierwszy samochód BMW F 55 został zaprojektowany w 1928 roku. W czasie wojny firma produkowała silniki do samolotów Luftwaffe. Do produkcji aut wrócono w 1962 roku. Wtedy to zaprezentowano samochód BMW Nowej Klasy – BMW 1500. 6 lat później powstały samochody BMW E3. Potentat z Monachium współpracował z najlepszymi. Samochody BMW robiły na rynku furorę. Tak jest do czasów obecnych. XXI wiek to dla koncernu czas prosperity. Samochody BMW konkurują z najlepszymi w branży motoryzacyjnej. Firma przejęła prawa do używania nazw i logo firm Rolls-Royce. Wykupiła Grupę Rover. W 2009 roku samochody BMW sprawdzały się w roli bolidów Formuły 1. W BMW Sauber od samego początku jeździł Robert Kubica. BMW stało się marką międzynarodową. Znaną także z motocykli i rowerów. To jednak samochody napędzają giganta z Monachium. Charakteryzuje je jakość. Tuż za nią idzie moc.

Samochody BMW – najpopularniejsze modele

Samochody BMW stały się częścią świata motoryzacji. Zarówno te nowoczesne, jak i znacznie starsze modele. Pierwsze to doskonałe i komfortowe limuzyny. W grupie znajdują się też SUV-y BMW. W gamie aut znajdują się elektryczne auta miejskie o wdzięcznej nazwie – i3. Jest też coś dla fanów mocy. To wersja elektryczna i model iX M60. To auto udowadnia, że elektryk nie jest gorszy od tradycyjnego silnika. Samochody BMW to także świetna lokata kapitału. Starsze modele zyskują na wartości. Mowa tu oczywiście o samochodach BMW w doskonałym stanie. BMW E 21 i E 23 to obecnie prawdziwe klasyki. Na końcówkę lat 70 ubiegłego wieku prezentowały wiele nowoczesnych rozwiązań. Zapoczątkowały prosperity samochodów BMW na światowym rynku motoryzacyjnym. Obecnie samochody BMW kojarzone są głównie z komfortem. Są też wersje usportowione, gdzie czuje się radość z jazdy. Modele X5 i X7 to BMW dla fanów tradycyjnych i hybrydowych silników. Dla prawdziwych twardzieli przewidziano samochody BMW serii 8. Firma niemal każdego roku zaskakuje innowacyjnymi pomysłami, które podnoszą poziom bezpieczeństwa jazdy. Wygodne formy leasingu sprawiają, że wiele samochodów BMW zasila flotę firm. Największym powodzeniem cieszą się modele serii 3 oraz 5. Wielką popularnością cieszą się wciąż SUV-y BMW X5 i mniejsze modele X2. Samochody BMW wykorzystywane są przez rządy. Są niezwykle cenione na całym świecie. Identyfikowane są z poczuciem komfortu, bezpieczeństwa, ale i mocy.