Logo MotoUP

Szukasz najlepszego finansowania?

Skorzystaj z kalkulatora naszego partnera i oblicz ratę finansowania całkowicie online!

Oblicz ratę

Ogłoszenia Audi S4

Znależliśmy dla Ciebie

ofert

Audi S4 to model samochodu powstały w wyniku połączenia sił Audi Sport i Quattro GmbH w 1991 roku. Od samego początku jego produkcji, ten sportowy sedan zyskał na popularności wśród miłośników motoryzacji, a dzisiaj jest jednym z najlepiej sprzedających się modeli marki Audi.

Silnik

Pierwsza generacja Audi S4 została wyposażona w pięciocylindrowy silnik o pojemności 2,2 litra, który generował moc 230 KM oraz moment obrotowy wynoszący 350 Nm. Od drugiej generacji pojazdu (od 1998 roku) silnik został zastąpiony przez sześciocylindrową jednostkę napędową o pojemności 2,7 litra, która osiągała moc 265 KM oraz moment obrotowy o wartości 400 Nm. Wraz z kolejnymi generacjami zwiększono pojemność silnika a obecnie Audi S4 napędzane jest przez silnik 3-litrowy V6 TFSI generujący moc wynoszącą 354 KM i 500 Nm momentu obrotowego. Co istotne, silnik ten umożliwia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,7 sekundy.

Wygląd

Audi S4 charakteryzuje się eleganckim i sportowym wyglądem. Markowa atrapa chłodnicy i wysoko położone linie reflektorów nadają mu wyróżniający się charakter. Nowoczesne i smukłe przetłoczenia na bocznych panelach karoserii, a także trapezoidalne końcówki układu wydechowego, podkreślają jego sportowy charakter. Charakterystyczne dla modelu Audi S4 są również 18-calowe, pięcioramienne felgi ze stopów metali lekkich, a także tylne światła LED.

Wyposażenie

Model Audi S4 jest bogato wyposażony. Jego standardowe wyposażenie zawiera m.in. system nawigacji z MMI touch, system multimedialny z Bluetooth i Audi Music Interface, kamerę cofania, asystenta parkowania. Dzięki temu kierowca może cieszyć się bezpieczną i komfortową jazdą. Oprócz standardowego wyposażenia, istnieje również wiele dodatkowych opcji, takich jak alufelgi z innym wzorem, skórzana tapicerka nappa czy też pakiet sportowy.

Ile kosztuje Audi S4?

Cena Audi S4 zależy od modelu, rocznika i wyposażenia, ale średnio w Polsce wynosi około 240 000 złotych. Za nowe S4 zapłacimy około 350 000 zł.

Audi S4 – jaki silnik wybrać?

Audi S4 jest dostępne z dwoma rodzajami silnika – benzynowym V6 o pojemności 3.0 litra i mocy 354 KM oraz wysokoprężnym V6 o pojemności 3.0 litra i mocy 347 KM, ale wybór zależy od preferencji i potrzeb kierowcy.

Jakie są najważniejsze cechy modelu Audi S4?

Audi S4, to sportowy sedan z napędem Quattro, który jest wyposażony w silnik V6 o mocy 349 KM, osiąga prędkość maksymalną 250 km/h, a do setki przyspiesza w niespełna 5 sekund. Poza tym, wersja S4 wyposażona jest w różnorodne systemy bezpieczeństwa oraz multimedialne.