Logo MotoUP

Szukasz najlepszego finansowania?

Skorzystaj z kalkulatora naszego partnera i oblicz ratę finansowania całkowicie online!

Oblicz ratę

Ogłoszenia Audi

Znależliśmy dla Ciebie

ofert

Samochody Audi

Samochody Audi wzięły swoją nazwę od łacińskiego tłumaczenia założyciela marki. Był nim August Horch, który już od 1910 roku produkował luksusowe auta. Spółka wykupiona została w 1932 roku przez Auto Union. Do niej należało logo z czterema przeplatającymi się kółkami. Po wojnie z fabryki wyjeżdżały auta o nazwie DKW. Dopiero w latach 60 XIX wieku Audi wróciło do swojej dawnej nazwy. W 1964 roku marka wykupiona została przez Volkswagen AG. Od tej pory zaczął się złoty okres w produkcji samochodów Audi. Oznaczeniami pojazdów była ich moc. Na ulice zaczęły wyjeżdżać auta z symbolami 50, 60, a później także 100. Produkcja z początku była bliźniaczo podobna do samochodów koncernu VW. W latach 70 postawiono jednak na oryginalną stylizację.

Samochody Audi — ciekawostki i sukcesy

W pierwszych latach produkcji w samochodach Audi dominowały silniki czterocylindrowe. Dopiero pod koniec lat 70 powstała pierwsza pięciocylindrówka tej marki. Przełomem dla samochodów Audi stał się 1980 rok. VW podjął wtedy decyzję o wdrożeniu do produkcji auta z napędem na cztery koła. Audi Quattro stało się hitem sprzedaży. Nowoczesny napęd szybko zdobył sobie sympatię kierowców. Samochód ten do dziś jest ikona motoryzacji należącą do marki. Audi Quattro z lat 80 jest wciąż poszukiwanym przez kolekcjonerów modelem. O sukcesie napędu świadczy, że do dziś wyprodukowano ponad 8 milionów takich egzemplarzy Audi. Oczywiście napęd Quattro przez lata stał się znacznie nowocześniejszy. Wszystko jednak zaczęło się od ikonicznego modelu z lat 80. W 1991 roku markę wzbogacił model Cabriolet. Stworzono go na podbudowie popularnego samochodu Audi 80. Bardzo szybko zdobył sobie rzesze sympatyków. W roku 2000 producent zapewnił sobie pierwsze zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Na fali powodzenia samochodów Audi koncern VW zaczął intensywniej rozwijać markę.

Nowoczesne samochody Audi

Dziś samochody Audi słyną z zastosowania nowoczesnych technologii. Widać je niemal na każdym kroku. W końcu lat 90 do produkcji weszły modele oznaczone symbolami A2, A3, A4, A6 oraz A8. Było to krok ku nowoczesności i innowacji. Te samochody Audi od razu rzucały się w oczy. Zainteresowaniem cieszył się zarówno niewielki, aluminiowy A2, jak i sportowa superlimuzyna A8. Każdy z samochodów Audi czerpał wzorce od najlepszych. Nie bez powodu sprzedaż tych samochodów w Europie należała do jednej z najlepszych. W 2016 roku firma otworzyła też pierwszą fabrykę w Ameryce. Powstała ona w Meksyku. Tam produkcję rozpoczęto od modelu Q5. To uzupełnienie samochodów Audi klasy SUV. Wykorzystano w nich napęd quattro, który pozwolił autom pokonywać niemal każdy teren. Produkcja za oceanem pozwoliła marce podbijać także amerykański rynek. Dziś samochody Audi cieszą się ogromną popularnością. Doskonałym przykładem jest tu Audi E-Tron. W pełni elektryczne auto jest uosobieniem nowoczesności, ekologii i luksusu. Samochody Audi cieszą się obecnie niesłabnącą popularnością. To przykład pojazdów, które budzą zachwyt wszystkich kierowców.