Logo MotoUP

Szukasz najlepszego finansowania?

Skorzystaj z kalkulatora naszego partnera i oblicz ratę finansowania całkowicie online!

Oblicz ratę

Ogłoszenia Alfa romeo

Znależliśmy dla Ciebie

ofert

Samochody Alfa Romeo

Samochody Alfa Romeo mają historię sięgającą początku XX wieku. Podupadającą francuską fabrykę aut wykupiło wówczas kilku włoskich przedsiębiorców. Powstały zakłady Anonima Lombarda Fabbrica Automobili, czyli ALFA. Pierwsze samochody wyjechały na ulice w 1910 roku. Wyprodukowano 300 egzemplarzy modelu 24 HP. Był uważany za szybki i nowoczesny. Dzięki 42-konnemu silnikowi rozpędzał się do 115 km/h. Kilka lat później fabrykę opuścił sportowy samochód ALFA – 40-60 HP. Jako pierwszy na świecie miał podwójny wałek rozrządu. W 1914 roku wyprodukowano Alfę Grand Prix. W tym sportowym modelu zastosowano zapłon typu Twin Spark używany do obecnych czasów. ALFA przodowała na torach i rajdach samochodowych. Nie dziwiły zatem kolejne sportowe auta tej marki. W czasie I Wojny Światowej kierownictwo nad zakładami przejął przemysłowiec z Mediolanu — Nicola Romeo. To od jego nazwiska pochodzi drugi człon nazwy samochodu. Pierwszym powojennym hitem marki była Alfa Romeo Giulietta. Produkowana od 1954 roku dostępna była w różnych wersjach, także sportowych. Model Giulia także przyniósł popularność marce. W roku 1966 do oferty trafiły samochody Alfa Romeo Spider Duetto. W latach 80 pojawiły się jeszcze modele 33 i 75. W 1986 roku markę przejęła Grupa Fiat. Nowy właściciel już rok później zaprezentował Alfę 164. Pod rządami Fiata wyprodukowano jeszcze modele 156 i 147. Powstała też Alfa Romeo MiTo i 4C. Obecnie marka ma swoich zagorzałych fanów na całym świecie. Starsze samochody Alfa Romeo w dużej części są wartościowymi klasykami. Nowe cenione są za styl, dynamikę i komfort szybkiej jazdy.

SUV Alfa Romeo

Obecnie oferta samochodów Alfa Romeo obejmuje w większości auta o dużych możliwościach. Na rynku pojawiły się także SUV-y tej marki. Firma podąża za trendami i nie oddaje swoich wiernych klientów konkurencji. Duże wrażenie robi model Stelvio. To duży SUV terenowy, który w mocniejszej wersji osiąga moc nawet 510 KM! Oryginalna stylistyka i możliwości tego samochodu Alfa Romeo robią wrażenie. Nad bezpieczeństwem czuwa system autonomicznego wspomagania kierowcy. Rozpoznaje znaki drogowe. Wspomaga też jazdę po autostradzie i w korkach. Bogate wyposażenie gwarantuje komfort jazdy nawet w długiej podróży. Kokpit zaprojektowano i wykonano niezwykle starannie. Widać tu nawiązanie do luksusu. Wnętrze jest ergonomiczne i eleganckie.

Samochody sportowe Alfa Romeo

Mówiąc o Alfa Romeo, nie można zapominać o samochodach sportowych tej marki. Dobrym przykładem takiego jest model Giulia. Auto zachowało klasyczną sylwetkę. Jest szybki, dynamiczne i bardzo komfortowe w prowadzeniu. Nad bezpieczeństwem czuwają zaawansowane systemy elektroniczne. Piękna sylwetka Alfy Romeo Giulia to nie wszystko. Równie elegancki jest środek auta. Typowe, proste wzornictwo doskonale odnajduje się we wnętrzu. Kokpit wykonano z wysokiej jakości materiałów. Uwagę zwraca centralnie zamontowany niemal 9-calowy panel multimedialny. Z jego pomocą można sterować ustawieniami w samochodzie. Alfa Romeo Giulieta to luksusowy samochód sportowy. Przeznaczony dla osób oczekujących dużych możliwości i maksimum komfortu. Jak każda Alfa.

Dostępne modele samochodów